PDA

Επιστροφή στο Forum : Sam Broadcaster ή έστω κάτι παρόμοιο...


kapas
07-04-09, 21:32
Καλησπέρα... Έχω το πρόγραμμα sam broadcaster για windows μέσω του οποίου μπορώ και κάνω κάποιες ραδιοφωνικές εκπομπές στο internet... Γνωρίζει μήπως κάποιος αν υπάρχει το ίδιο πρόγραμμα για Mac? Ή έστω ένα παρόμοιο που να μπορώ να συνδέομαι με τον server και να παίζω μέσω Mac? Αν ναι από πού μπορώ να το κατεβάσω????
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

evripidis
07-04-09, 23:29
Καλησπέρα... Έχω το πρόγραμμα sam broadcaster για windows μέσω του οποίου μπορώ και κάνω κάποιες ραδιοφωνικές εκπομπές στο internet... Γνωρίζει μήπως κάποιος αν υπάρχει το ίδιο πρόγραμμα για Mac? Ή έστω ένα παρόμοιο που να μπορώ να συνδέομαι με τον server και να παίζω μέσω Mac? Αν ναι από πού μπορώ να το κατεβάσω????
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Στο επίσημο site της εφαρμογής την οποία αγόρασες, είδες αν έχει έκδοση για mac os;

nikoss
08-04-09, 00:14
Καλησπέρα... Έχω το πρόγραμμα sam broadcaster για windows μέσω του οποίου μπορώ και κάνω κάποιες ραδιοφωνικές εκπομπές στο internet... Γνωρίζει μήπως κάποιος αν υπάρχει το ίδιο πρόγραμμα για Mac? Ή έστω ένα παρόμοιο που να μπορώ να συνδέομαι με τον server και να παίζω μέσω Mac? Αν ναι από πού μπορώ να το κατεβάσω????
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

το sam για mac δεν βγαίνει
για mac είναι το nicecast
για περισσότερες πληροφορίες εδώ (http://rogueamoeba.com/nicecast/)