PDA

View Full Version : Πρόβλημα με Ελληνικά Windows XP



Sutorcen
16-03-2010, 11:50
Καλημέρα

Μόλις εγκατέστησα Windows XP GR SP2 σε έναν iMac με i7 με bootcamp. Όλα ωραία και καλά. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση τους οδηγούς για:


Την κάρτα ήχου
Bluetooth USB Host Controller
Built in iSight
Κάρτα Ethernet
Κάρτα WLAN

Οι οδηγοί υπάρχουν μέσα στο DVD του iMac αλλά όποτε πάω να τους τρέξω μου γράφει:

Η τρέχουσα γλώσσα δεν υποστηρίζεται από τον οδηγό εγκατάστασης προγράμματος οδήγησης συσκευής.
Επικοινωνήστε με τον προμηθευτή αυτής της εφαρμογής.
Πατάω ΟΚ και κλείνει.

Υπάρχει άλλος τρόπος να εγκαταστήσω τους οδηγούς;

Ευχαριστώ :a023:

leonbis2000
16-03-2010, 13:42
Προφανώς έχεις πρόβλημα επειδή τα windows είναι ελληνικά και οι drivers μόνο αγγλικοι. Δοκίμασε να αλλάξεις την γλώσσα στα windows για να γίνουν αγγλικά, αν δεν το δέχεται ούτε έτσι θα πρέπει να κανείς εγκατασταη τα αγγλικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sutorcen
16-03-2010, 14:17
Bluetooth Εγκαταστάθηκε… :cheer2:

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:17 ---------- Το προηγούμενο μήνυμα ήταν στις 14:59 ----------

Και εκεί μείναμε. :thumbsdown: Οι υπόλοιποι δεν τρέχουν καν. Δεν υπάρχουν drivers για Ελληνικά Windows; Έστω αποσυμπιεσμένα αρχεία αυτών;

leonbis2000
16-03-2010, 14:18
Εδώ η apple δεν έχει ασχοληθεί να βγάλει ελληνικό mac os εσυ ψάχνεις ελληνικούς drivers για bootcamp? ανέκδοτο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sutorcen
16-03-2010, 14:37
Λέμε και καμιά μ......α να περάσει η ώρα :a038:

Το'πιασα. Welcome to Mac.:cheer2:

Ευχαριστώ Λεωνίδα.

Mirdin
16-03-2010, 15:18
Συνήθως οι Αγγλικοί drivers εγκατασταίνονται σε Ελληνικά Windows.
Σιγουρέψου ότι έχεις βάλει από της ρυθμίσεις γλώσσας όλες τις επιλογές σε Αγγλικά (US κατά προτίμηση) και στην Τοποθεσία και στο "Advanced" Tab (δεν έχω τα Ελληνικά XP να δω πως το έχουν γράψει) κάνε μια επανεκκίνηση και δοκίμασε πάλι.

takisdask
16-03-2010, 17:33
Προφανώς έχεις πρόβλημα επειδή τα windows είναι ελληνικά και οι drivers μόνο αγγλικοι. Δοκίμασε να αλλάξεις την γλώσσα στα windows για να γίνουν αγγλικά, αν δεν το δέχεται ούτε έτσι θα πρέπει να κανείς εγκατασταη τα αγγλικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εγώ πριν μια εβδομάδα έκανα ακριβώς το ίδιο(ελληνικά xp-bootcamp)) αλλά σε IMAC 24"και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

kormos
21-03-2010, 16:32
Παρεμπιπτόντως αναφέρω και την χθεσινή δική μου εμπειρία από εγκατάσταση μέσω BootCamp στο MacMini μου.
"Πἐρασα" Windows XP Prof GR SP3 και το μόνο που αντιμετώπισα από πλευράς drivers ήταν στην ασύρματη κάρτα , δεν ασχολήθηκα καθόλου φυσικά με το γεγονός μιας και ο μόνος λόγος που τα εγκατέστησα ήταν για ένα πρόγραμμα που το χρειάζομαι απαραιτήτως και τρέχει μόνο σε Windows :danceyes:

spine
23-10-2010, 18:16
την κάμερα του macbook την άφησα στα windows (parallels) χωρίς drivers και δουλεύει κανονικά...

πάντως περίμενα να βρω drivers για ελληνικά windows αλλά τίποτα.

τώρα έχω να βρω αντικείμενο στα κοκόρια των mac. Απορώ που ένας ή μία ομάδα δεν έχει φτιάξει 20 σειρές σε ένα text για να εξυπηρετηθεί μία ολόκληρη κοινωνία...