+ Απάντηση στο Θέμα
Αποτελέσματα 1 έως 5 από 5

Θέμα: Bonjour Maclife People

  1. Top - #1
    MacLifer Geocool's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Τοποθεσία
    Athens
    Μηνύματα
    31
    Όνομα
    Γιώργος Σοφιανός


    Smile Bonjour Maclife People

    Γεια σας και απο εμένα. Κατα πολύ περίεργο λόγο μόλις χθες ανακάλυψα το maclife (έκανα search στο google το "mac")
    Είμαι χρήστης iPhone 4 εδώ και μερικούς μήνες το οποίο μου έδωσε το ερέθισμα να μάθω περισσότερα για την apple τα προϊόντα της και το λογισμικό της.
    Δυστυχώς δεν είμαι κάτοχος κάποιου mac computer ακόμα λόγο του οτι τσούζουν λίγο οι τιμές αλλά έχω περάσει αγορασμένο Mac Os X Lion στο PC μου και έχει γίνει το κύριο λογισμικό. ( θα ακούσω κράξιμο τώρα :P )
    Ακόμα ψάχνομαι για το αν θα πάρω Macbook Pro ή έναν φθηνό Mac Mini.
    Τέλος ασχολούμαι με τον προγραμματισμό σα hobby ( και ως δουλειά τα επόμενα χρόνια ).


    Κάτι που μου αρέσει στο Mac OS X είναι το applescript και η δυνατότητα επικοινωνίας όλων τον προγραμμάτων μέσω αυτού.
    Κοιτούσα αν υπάρχει κατηγορία για scripts αλλά δεν είδα κάτι... ( παίζει να είμαι και τυφλός βέβαια )
    Έχω φτιάξει ήδη ενα scriptακι που θα ήθελα να μοιραστώ ( και σκοπεύω να το κάνω εφαρμογή στους επόμενους μήνες ) αλλά δεν ξέρω που να το ποστάρω.


    Λοιπόν μόνο αυτά απο μένα ( θα δείτε και άλλες εκθέσεις στο μέλλον) XD
    Καλώς Σας βρήκα Λοιπόν !
    "There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't." **Geocool's Game Dev**




  2. Top - #2
    Editor 8u88l3's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Τοποθεσία
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1,526
    Όνομα
    Μιχάλης Μυρσιάδης


    Προεπιλογή Re: Bonjour Maclife People

    Γιώργο καλώς ήρθες στην παρέα και καλή διαμονή.

    Να ξέρεις ότι δε θα σε κράξουμε διότι απαγορεύετε από το κανονισμούς του φόρουμ να γίνονται συζητήσεις για Mac OS X εγκατεστημένα σε PC.. Γενικότερα να ξέρεις ότι είναι παράνομο και ας είναι αγορασμένο το Mac OS X. Επίσης να ξέρεις ότι η εμπειρία χρήσης του λειτουργικού που το έχεις εγκαταστήσει σε PC είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το να το τρέχεις σε ένα Mac...

  3. Top - #3
    MacLifer dviixv's Avatar
    Εγγραφή
    May 2009
    Τοποθεσία
    Τρίπολη
    Μηνύματα
    730
    Όνομα
    Δημήτρης


    Προεπιλογή Re: Bonjour Maclife People

    Καλώς ήλθες Geocool !!! ( κάτι μου θυμίζει το nick και το ονοματεπώνυμο, ίσως από άλλο forum)
    Καλή διαμονή.
    - Et In Arcadia Ego -

  4. Top - #4
    MacLifer Geocool's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Τοποθεσία
    Athens
    Μηνύματα
    31
    Όνομα
    Γιώργος Σοφιανός


    Προεπιλογή Re: Bonjour Maclife People

    Καλά σίγουρα είναι η μέρα με τη νύχτα, βέβαια με λίγο ψάξιμο το φτάνεις σε ικανοποιητικά επίπεδα αλλά δε μπορεί να συγκριθεί με ένα κανονικό mac. Για αυτό ακόμα κοιτάω με ποιο mac θα ξεκινήσω. Θέλω ο mac να έχει αρκετά μεγάλη οθόνη για να βλέπω μεγάλα κομμάτια κώδικα όταν προγραμματίζω και αρκετό χώρο για επεξεργασία σε photoshop οπότε έχω αποκλήσει τους air.Τα macbook απο την άλλη σε 15'' είναι πανάκριβα. Αναρωτιέμαι αν σε 13'' θα μπορώ να δουλέψω. ( όπως καταλαβαίνεται κοιτάω πιο πολύ για φορητό )
    "There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't." **Geocool's Game Dev**




  5. Top - #5
    Editor 8u88l3's Avatar
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Τοποθεσία
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1,526
    Όνομα
    Μιχάλης Μυρσιάδης


    Προεπιλογή Re: Bonjour Maclife People

    Κοίτα την περίπτωση φορητού τότε (ακόμα και MBP 13") σε συνδιασμό με μεγάλη εξωτερική οθόνη, που φαντάζομαι ότι ήδη την έχεις..

+ Απάντηση στο Θέμα

Παρόμοια Θέματα

  1. Famous People Painting - Wikipedia
    By gostoso in forum Επιστήμη & Τεχνολογία
    Απαντ: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-2010, 22:03
  2. Ένας χρόνος στο MacLife.gr
    By stelios kokkinidis in forum Γενικώς
    Απαντ: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-2010, 19:06
  3. νέα στο maclife!
    By Juliette in forum Καλώς Ήλθατε
    Απαντ: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-2010, 17:51
  4. Bonjour Network
    By iGiorgio in forum Οδηγοί (Mac OS - Παλαιότερες Εκδόσεις)
    Απαντ: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-2009, 07:55
  5. MacLife.gr podcast?
    By tonyM in forum iTunes
    Απαντ: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-2009, 21:22

Δικαιώματα Δημοσίευσης

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts