έγκλημα
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 02:14 PM   [ Αγνοήστε ]  
Jr. Member
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  55
Εγγράφθηκε  2007-09-08

Σήμερα το πρωί έκανα κατι πολυ εγκληματικό… καθώς ανέβενα στις σκάλες να παω στο δωματιο μου, κρατούσα το μακμπουκ μου κ την κουβερτούλα μου, κοιμόμουν και όρθια, γιατι ως γνωστόν αν δεν πιώ καφε να ξηπνήσω..... τεσπα… το αποτέλεσμα σαβούρδισα το καημενάκι το μακμπουκ στην σκάλα.. βεβαια δεν έπαθε τπτ λειτουργέι οπως και πρίν αλλα, μου ξεκουμπώθηκε στην κάμερα αυτο το πλαστικό που έχει, το οποιο το κουμποσα πάλι, και που έχει ξεκουμπωθει κ στιν γωνία πάνω απο το λαμπάκι που αναβωσβήνει για να δειξει οτι λειτουργει… εκει ομως δν μπορω να το κλεισω με τπτ.....

σας έχει τυχει τπτ παρόμοιο, αν ναι τι κανατε? δεν είναι απικινδυνο για τον υπολογιστη να το αφησω έτσι ανοιχτο αυτο το πράγμα????

 Υπογραφή 

There are 6,470,818,671 people in the world. And sometimes all you need is ONE..

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 03:04 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  358
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Οπως το είπες, εγκλημάτισες! blink

Αφού δεν έπαθε τίποτα πάλι καλά. Θα σου πρότεινα να το πάς στο service για να στο κλείσουν κανονικά αν δεν μπορείς να το κάνεις μόνη σου. Καλό είναι να μην επιμένεις αν δεν κλείνει εύκολα γιατί μπορεί να του κάνεις καμμιά ζημιά.

 Υπογραφή 

Μην ξεχνάτε να δηλώσετε συμμετοχή στην κλήρωση για τα γεννέθλια του MacLife εδώ.

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 03:12 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
Jr. Member
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  55
Εγγράφθηκε  2007-09-08

δεν νομιζω πως εχει σερβισ η καρδιτσα… κ σκεφτομαι πως αν τον στειλουν στο σερβις θα μου τον φερουν πισω μετα απο κανενα μηνα.... κ δεν εχω τον αλλο τον υπολογιστη μου προς το παρον…

 Υπογραφή 

There are 6,470,818,671 people in the world. And sometimes all you need is ONE..

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 03:46 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 3 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  358
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Καταλαβαίνω. Το μόνο που μπορώ να κάνω για να σε βοηθήσω είναι να σου δείξω πως ανοίγει το MacBook μήπως και καταφέρεις να το κλείσεις.

Πήγαινε σ’ αυτό το link και κάνε κλικ στο “Begin Installation”. Εκεί θα δείς βήμα προς βήμα πως ανοίγει ένα MacBook. Ισως έτσι καταλάβεις πως πρέπει να το επαναφέρεις.

 Υπογραφή 

Μην ξεχνάτε να δηλώσετε συμμετοχή στην κλήρωση για τα γεννέθλια του MacLife εδώ.

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 08:02 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 4 ]  
Jr. Member
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  55
Εγγράφθηκε  2007-09-08

βρε Μιχαλη κανει να το ανοίξω;;; ειναι στιν εγγύηση ακομη....

 Υπογραφή 

There are 6,470,818,671 people in the world. And sometimes all you need is ONE..

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 08:22 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 5 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  358
Εγγράφθηκε  2007-02-02
-

βρε Μιχαλη κανει να το ανοίξω;;; ειναι στιν εγγύηση ακομη....

Βρε σύ… δεν σου έδωσα το link για να το ανοίξεις…

Στο έδωσα για να δείς πως ανοίγει ώστε να καταλάβεις πως γίνεται το άνοιξε-κλείσε ώστε ίσως μπορέσεις να το φτιάξεις.

Για ανέβασε καμμιά φωτό μπάς και κάνουμε τίποτα.

 Υπογραφή 

Μην ξεχνάτε να δηλώσετε συμμετοχή στην κλήρωση για τα γεννέθλια του MacLife εδώ.

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 09:28 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 6 ]  
Jr. Member
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  55
Εγγράφθηκε  2007-09-08

θα ανεβάσω αργότερα γιατι πρέπει να φορτήσω την ψηφιακή μου… red face

 Υπογραφή 

There are 6,470,818,671 people in the world. And sometimes all you need is ONE..

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 10:34 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 7 ]  
Jr. Member
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  55
Εγγράφθηκε  2007-09-08

http://www.imageshack.gr/view.php?file=hrxpwd0vxd3inh3mfp7u.jpg

http://www.imageshack.gr/view.php?file=526fz7htjxs638e5hknk.jpg

οριστε! δεν ξερω αν φαίνεται καλα. δεν είναι κ τεράστια ζημια.. ειναι λίγο τραβηγμένο στην γωνία και απ’οτι κατάλαβα, σε αυτο το σημείο βρήσκετε ο σκληρός, κ ακόμη απορώ πως δεν χύπησε μετά απο τέτοια πτώση…

 Υπογραφή 

There are 6,470,818,671 people in the world. And sometimes all you need is ONE..

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 10:44 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 8 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  358
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Κάτι τέτοιο φανταζόμουν. Στα δεξιά έχει δύο βίδες ακριβώς στο πλάϊ από εκεί που σου έχει χαλάσει. Ξεβίδωσέ τες και προσπάθησε να το ισιώσεις. Ισως να επιτύχεις καλύτερο αποτέλεσμα. Προφανώς από το χτύπημα στράβωσε και πετάχτηκε έξω (κατά το “του πέταξα τα μάτια έξω”!). Αν απελευθερώσεις το πάνω μέρος θα μπορέσεις να το ισιώσεις καλύτερα.

 Υπογραφή 

Μην ξεχνάτε να δηλώσετε συμμετοχή στην κλήρωση για τα γεννέθλια του MacLife εδώ.

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 10:46 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 9 ]  
Jr. Member
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  55
Εγγράφθηκε  2007-09-08

ναι, το εδωσα στον αδερφο μου κ το εκανε αυτο το λες με τις βιδουλες, κ μπικε μεσα κατα καποιο τροπο αλλα οχι τελειως, κ μου ειπε πως καποια βαση που εχει στο εσωτερικο του εχει σπασει κ για αυτο δεν μπαινει ποιο μεσα… oh

 Υπογραφή 

There are 6,470,818,671 people in the world. And sometimes all you need is ONE..

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 10:56 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 10 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  358
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Είχες δεν είχες… το ξέκανες το μηχανάκι!  hmmm

Τες πα.. αφού σου δουλεύει κανονικά… μην το πείς ούτε του παπά! Τώρα για να το φτιάξεις τελείως δύο λύσεις έχεις… είτε αποστολή στο service, είτε λεπτή εγχείρηση. Το πρώτο θα πάρει καιρό, το δεύτερο… θέλει κότσια! Η τρίτη λύση είναι να συμβιβαστείς με το κράκ.

Θα στο διόρθωνα προσωπικώς… αλλά… είμαστε μακριά. smile

 Υπογραφή 

Μην ξεχνάτε να δηλώσετε συμμετοχή στην κλήρωση για τα γεννέθλια του MacLife εδώ.

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 11:00 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 11 ]  
Jr. Member
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  55
Εγγράφθηκε  2007-09-08

καλα άσε για τα κότσια γιατι τα χέρια μου τα πιάνουν πάρκισον όταν πλησιάζω με το κατσαβίδι κοντά… άφου σήμερα που ξεβίδωνε ο αδερφος μου τις βίδες μόνο τα κλαματα δεν έβαλα.. προφανώς πολύ απλά θα το στείλω στο σέρβις σε καμια βδομάδα να πάρω πίσω τον αλλο υπολογιστή μου ωστε να μην μείνω έτσι απαρηγόρητη..
ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές…

 Υπογραφή 

There are 6,470,818,671 people in the world. And sometimes all you need is ONE..

Προφίλ
 
 
   
 
 
‹‹ skype