Tiger και fusion
Δημοσιεύθηκε στις: 30 December 2007 03:27 AM   [ Αγνοήστε ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  5
Εγγράφθηκε  2007-12-30

καλως σας βρήκα παιδιά…

Είδα στα leopard να τρέχει το fusion και πραγματικά ενθουσιάστηκα γιατί με αυτό το software μπορεί να τρέχεις ταυτόχρονα mac και windows.

Εγω όμως έχω το tiger και αν έχω καταλάβει καλά δεν πρέπει να υπάρχει support…

Είναι όντως έτσι;
Αν ειναι...θα πρέπει να κάνω upgrade σε leopard…
γίνεται on line από το site της apple;

Ευχαριστω προκαταβολικά

Νίκος

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 30 December 2007 11:39 AM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  813
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Καλώς όρισες στο φόρουμ του MacLife.gr.

Το VMware Fusion τρέχει στο Leopard αλλά και στο Tiger. Μπορείς να δείς τις ελάχιστες απαιτήσεις και εδώ.

Αν θέλεις να εγκαταστήσεις το Mac OS X Leopard στον Mac σου, θα πρέπει να αγοράσεις το πακέτο με το λειτουργικό. Το Leopard (όπως και κανένα λειτουργικό της Apple στο παρελθόν) δεν υπάρχει διαθέσιμο για κατέβασμα από πουθενά. Μπορείς αν θέλεις να το βρείς στην Ελληνική αγορά καθώς και online πχ. από εδώ.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 30 December 2007 02:24 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  5
Εγγράφθηκε  2007-12-30

Ευχαριστω πολύ

για την άμεση ανταπόκριση...είχα ήδη μπει στο site που μου έχεις κάνει link…
Αλλα κοίτα τι λέει εδώ http://www.vmware.com/support/fusion/doc/releasenotes_fusion.html#issues

Με λίγα λόγια και η ίδια η VM αναφέρει προβλήματα που μπορούν να προκληθούν στη μνήμη…

Εσύ μου το προτείνεις παρ’ αυτα;

Άλλη μια διευκρίνηση…
Υπάρχει τρόπος να βρω το πρόγραμμα αλλα χωρίς πιστωτικές κάρτες on line;
Έχω μια ανασφάλεια με αυτό το θέμα…
Για να καταλάβεις, θα προτιμούσα να το βρω σε crack -όχι τόσο για τα λεφτά, μα γιατι θέλω να αποφυγω την πιστωτική-

Ευχαριστώ

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 30 December 2007 05:52 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 3 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  813
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Δεν βλέπω κάτι που να δείχνει ότι υπάρχει πρόβλημα με την έκδοση Tiger 10.4.9 και πάνω στο link που μας δίνεις. Προσωπικά δεν μπορώ να σου προτείνω τίποτε μετά βεβαιότητος διότι δεν τρέχω Windows στους Mac μου σε σταθερή βάση. Καλό θα ήταν να κάνεις ένα email στο support της VMware και να θέσεις τους προβληματισμούς σου.

Δυστηχώς δεν μπορώ να γνωρίζω πως θα βρείς το πρόγραμμα εκτός από την official ιστοσελίδα της VMware. Πιθανώς να υπάρχει σε καταστήματα με software. Οσον αφορά crack και παρόμοιες μεθόδους δεν επιτρέπονται στο MacLife.gr forum όπως άλλωστε αναφέρεται σαφώς στους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ