αγορες απο γερμανια χωρις φπα
Δημοσιεύθηκε στις: 26 February 2008 03:26 PM   [ Αγνοήστε ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  5
Εγγράφθηκε  2008-02-25

h ousia einai mia! eimai mac user edw kai pente xronia kai antipathw th rainbow!!
lambanontas ypopsin oti poula ypologistes se 1.5 fores pio akriva apo oti h apple amerikhs sas parathetw ti kanw egw edw kai xronia kai an mh ti allo plhrwnw oti kai amerikh.

opote mia mikrh bohtheia panw se auto. to mono pou prepei na exete einai ena epaggelmatiko afm. diko sas h kapoiou filou (olo kai kapoion tha kserete)…

to site einai to http://www.cyberport.de

ti prepei na kanete:

afou deite poio mac thelete. synhthws exei kai ekdoseis pou h rainbow de fernei-ara pio kales kai akrives sthn ellada. kanete paraggelia kai tous lete pws h dieythhnsh paradwshs einai h tade kai xrewshs h dieuthynsh sthn opoia anoikei to afm, tous dinete to afm epishs vevaia, kai oi typoi sas aferoun apo tis hdh tragika xamhloteres times allo ena 19%.

h metafora kostizei 24 peripu eurw me ups parakalw poly!

agorasa prosfata ena imac 24’’ 2.8 me 500 sklhro 2gb mnhmh kai 256 karta gia 1845 eyrw mono.

dokimaste to kai sigoura h rainbow tha klaiei me mayra dakrya akoma mia fora.

sth diathesh opoioudhpote xreiastei otidhpote

skcivil

[ Διορθώθηκε: 27 February 2008 03:44 PM by skcivil]
 Υπογραφή 
Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 26 February 2008 09:38 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  862
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Αγαπητό μας μέλος skcivil σε ευχαριστούμε για την παραπάνω ενημέρωση. Να σε παρακαλέσω να μην γράφεις με greeklish αφενός επειδή απαγορεύεται σαφώς από τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ και αφετέρου είναι εξαιρετικά κουραστικό για τα μάτια μας και θα καταντήσουμε κάπως έτσι big surprise  !

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 27 February 2008 10:57 AM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  5
Εγγράφθηκε  2008-02-25

οκ, το επομενο θα ειναι στη τοπικη διαλεκτο smile

 Υπογραφή 
Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 04 March 2008 02:25 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 3 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  16
Εγγράφθηκε  2007-10-30

Και εγώ από Γερμανία παρήγγειλα το δικό μου Macbook.Ήρθε σε μία εβδομάδα, δεν πλήρωσα μεταφορικά, δεν πλήρωσα μέσω πιστωτικής αλλά αντικαταβολή και είχε Αγγλικό πληκτρολόγιο (και μενού φυσικά).

Το θέμα είναι ότι όχι μόνο δεν πλήρωσα ΦΠΑ (έχω επαγγελματικό ΑΦΜ) αλλά ήταν και πιο φθηνό κατά τουλάχιστον 100€ από Ελλάδα.

Είχε αρκική τιμή 999€ και εγώ πλήρωσα 839€ - τσάμπα πράμα!

Τα μεταφορικά ήταν δωρεάν για παραγγελίες πάνω από 300€.

Το πήρα από ένα μαγαζί με μουσικά είδη το οποίο έχει και Mac store.

Είναι από το MusicStore.de και έχει Έλληνα στο τηλέφωνο που μπορείς να επικοινωνήσεις αν πεις ότι παίρνεις από Ελλάδα.

ΥΓ: Στη συνέχεια παρήγγειλα και για αναβάθμιση RAM από CRUSIAL 4 GB! Γύρω στα 95€ μαζί με τα μεταφορικά. Δηλαδή έχω λαπτοπ που πετά με λιγότερα από 940€. Αν το έπαιρνα από Ελλάδα θα μου έβγαινε 300 πιο ακριβά περίπου.

Θοδωρής

 Υπογραφή 

Μεγάλος Διαγωνισμός Πεκίνο 2008!
Κερδίστε δύο αεροπορικά εισιτήρια µε όλα τα έξοδα πληρωμένα
http://funlist.theanswerto.gr/pekinocontest.html

Προφίλ