Δοκιμαστική έκδοση Mac OS X 10.5.3 (9D34)
Δημοσιεύθηκε στις: 28 May 2008 10:51 AM   [ Αγνοήστε ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  845
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Ακόμη μία δοκιμαστική έκδοση του Mac OS X 10.5.3 δώθηκε τις τελευταίες ημέρες στους προγραμματιστές για έλεγχο και feedback. Στην συγκεκριμένη έκδοση υπάρχει μόνο ένα fix και δεν αναφέρονται άλλα προβλήματα. Αυτό σημαίνει πως βρισκόμαστε ένα μικρό βήμα πριν την τελική διάθεση της αναβάθμισης στους χρήστες. Συνολικά η έκδοση 10.5.3 διορθώνει και βελτιώνει παραπάνω από διακόσια bugs του λειτουργικού. Μπορείτε να δείτε την πλήρη λίστα εδώ.

Τα κυριότερα σημεία που έχει επικεντρωθεί το ενδιαφέρον της Apple και αξίζει να αναφερθούν είναι: • Audio Applications • Video Applications • 802.1X • Active Directory/Directory Services • AirPort • Back To My Mac • Graphics • Installer • Mail • Spaces • Time Machine. Mία από τις μεγάλες μας ελπίδες είναι πως θα δουλέψει επιτέλους το χαρακτηριστικό Back To My Mac, που μέχρι σήμερα πρακτικά παραμένει ανενεργό.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 May 2008 02:28 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  100
Εγγράφθηκε  2008-01-24

Εμένα μου αρκεί σε αυτή τη φάση να γίνει πιο σταθερό ειδικά με το spaces και το expose!

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 May 2008 04:03 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  845
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Γιατί τι πρόβλημα έχεις από πλευράς σταθερότητας σε expose και spaces; confuzed

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 May 2008 04:10 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 3 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  100
Εγγράφθηκε  2008-01-24

Απλά είναι κάποιες φορές που θα μου κολλήσει και δε θα αντιδράει. Συνήθως μετά από λίγη ώρα χωρίς επαννεκίνηση ξεκολλάει. Μου έχει συμβεί λίγες φορές. Το μεγάλο μου πρόβλημα ειναι όταν ειναι ανοιχτός ο azureus και vlc. Επίφοβος συνδυασμός!  tongue rolleye

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 May 2008 09:26 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 4 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  845
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Είπαμε, εσύ δεν είσαι αντιπροσωπευτικό παράδειγμα. Δεν έχεις βάλει Windows επάνω; τι περιμένεις… tongue wink

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 28 May 2008 09:36 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 5 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  100
Εγγράφθηκε  2008-01-24

Καλά ναι, εγώ δεν είμαι τυπικός χρήστης , αυτό είναι αλήθεια! tongue laugh Παρεπιπτόντως βγήκε και επίσημα το 10.5.3! Σε μένα (και δε ξέρω γιατί) είναι 420 MB download!!!  big surprise
Σε άλλους είναι κάπου στα 200 MB. Γιατί αυτή η διαφορά? Μάλλον αύριο θα το εγκαταστήσω!

Προφίλ