Του “Μάτωσα” το Αυτάκι
Δημοσιεύθηκε στις: 03 June 2008 11:50 PM   [ Αγνοήστε ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  16
Εγγράφθηκε  2007-10-30

Έβαλα λάθος βίσμα στο input των ακουστικών(έβαλα τζακ για line in της κιθάρας μου). Δεν κάθισε καλά και το ζόρισα λίγο(όχι υπερβολές) και όταν το έβγαλα “μάτωσε”. Δηλαδή, δεν παίζει κανένα ήχο, παρα μόνο με ακουστικά, στα ακουστικά, και όταν πάω να βάλω κάποιο αρχείο με ήχο να παίξει ανάβει κόκκινο λαμπάκι από την υποδοχή των ακουστικών. Μετά σβήνει και αν πάω να παίξω κάτι πάλι ανάβει.

Το έκανα επανεκίνηση μπας και φτιάξει, μου έκανε τον χαρακτηριστικό ήχο στην έναρξη, οπότε λέω έφτιαξε. Μόλις πήγα να παίξω ένα βιντεάκι πάλι τα ίδια στον ήχο. Ανάβει ένα κόκκινο λαμπάκι στην έξοδο των ακουστικών και ήχος πουθενά παρά μόνο με ακουστικά.

Επίσης δεν έχω πρόσβαση στο volume. Φαίνεται με απαγορευτικό σήμα.

“Την έκανα;”

Μπορώ να το φτιάξω μόνος μου ή θα πρέπει να τρέχω σε μηλοκατάστημα;

ΑΝΤΩΝΗ Μ’ΑΚΟΥΣ;;; Βοήθεια!

Θοδωρής

 Υπογραφή 

Μεγάλος Διαγωνισμός Πεκίνο 2008!
Κερδίστε δύο αεροπορικά εισιτήρια µε όλα τα έξοδα πληρωμένα
http://funlist.theanswerto.gr/pekinocontest.html

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 04 June 2008 08:09 AM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  774
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Από την περιγραφή σου καταλαβαίνω ότι κάπου πλήγωσες την υποδοχή και “κράτησε” την ρύθμιση ότι έχεις συνδεδεμένα τα ακουστικά. Καλό θα ήταν να μην προσπαθήσεις μόνος σου να το φτιάξεις, αλλά να το πάς για service.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 04 June 2008 08:39 AM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  57
Εγγράφθηκε  2007-09-19

Γεια σου Θοδωρή! Συμφωνώ με τον Μιχάλη, καλύτερα να μην το προσπαθήσεις μόνος σου. Κάνε ένα τηλέφωνο στο Service της Elite (Θεσσαλονίκη) στο 2310-221106, μήπως μπορούν εκεί να στο επισκευάσουν. Μάλλον έχει πάθει ζημιά η υποδοχή πάντως…

 Υπογραφή 

Ιδιαίτερα μαθήματα Mac OS X για wannabe switchers: Gomac.gr

Προφίλ