περιοδικό macland
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 12:33 PM   [ Αγνοήστε ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  44
Εγγράφθηκε  2008-03-23

είναι κανείς συνδρομητής του περιοδικού macland?
αν ναι αξίζουν τα θέματα που έχει?
http://www.macland.gr/main.shtml
ρωτάω γιατι ενδιαφέρομε μήπως γίνω συνδρομητής..

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 12:46 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  100
Εγγράφθηκε  2008-01-24

Επισκέφτηκα το link και εμένα μου φαίνεται σαν ένα ξεχασμένο site ενός νεκρού περιοδικου (σχεδιασμένο για dial-up συνδέσεις μάλιστα). Το τελευταίο τεύχος του ήταν πριν από σχεδόν 3,5 χρόνια!

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 12:51 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  44
Εγγράφθηκε  2008-03-23

κάτι τέτοιο είδα και εγώ όμως είπα μήπως δεν είναι ενημερωμένο.
υπάρχει κανένα ελληνικό περιοδικό για mac

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 01:18 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 3 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  100
Εγγράφθηκε  2008-01-24

Από όσο ξέρω όχι. Αλλά να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται δύσκολο να υπάρχει και μάλιστα μου έκανε εντύπωση που υπήρχε πριν από 3 χρόνια. Όσο και να αυξάνονται τωρα οι κάτοχοι mac
η αλήθεια είναι ότι αν έβγαινε ένα νέο περιοδικό (ή αν συνεχίζεται το macland) σίγουρα δε θα είχε πωλήσεις ιδιαίτερες μιας και πλέον υπάρχει το internet και τα forums. Εγώ προσωπικά δε θα το έπαιρνα.
Μου αρκεί ένα περιοδικό υπολογιστών που παίρνω (και συνηθίζει να δίνει και υλικό για mac αλλά και να παρουσιάζει θέματα για mac ή προϊόντα) ώστε να ξέρω τι μου γίνεται γενικώς σε όλη την βιομηχανία και όχι μόνο στον κόσμο του mac.

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 01:32 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 4 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  81
Εγγράφθηκε  2008-02-24
andreaseto - 13 June 2008 01:18 PM

Από όσο ξέρω όχι. Αλλά να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται δύσκολο να υπάρχει και μάλιστα μου έκανε εντύπωση που υπήρχε πριν από 3 χρόνια. Όσο και να αυξάνονται τωρα οι κάτοχοι mac
η αλήθεια είναι ότι αν έβγαινε ένα νέο περιοδικό (ή αν συνεχίζεται το macland) σίγουρα δε θα είχε πωλήσεις ιδιαίτερες μιας και πλέον υπάρχει το internet και τα forums. Εγώ προσωπικά δε θα το έπαιρνα.
Μου αρκεί ένα περιοδικό υπολογιστών που παίρνω (και συνηθίζει να δίνει και υλικό για mac αλλά και να παρουσιάζει θέματα για mac ή προϊόντα) ώστε να ξέρω τι μου γίνεται γενικώς σε όλη την βιομηχανία και όχι μόνο στον κόσμο του mac.

Οχι νομιζω οτι εισαι λαθος. Μπορει να υπαρχει το ιντερνετ αλλα ειναι αλλη χαρη ενα περιοδικο.Εκτος αυτου το λεσ και εσυ οτι εξακολουθεις να αγοραζεις περιοδικο. Οπως και εγω αλωστε εξακολουθω να αγοραζω περιοδικο για υπολογιστες. Αλωστε οι πωλησεις αυτον των περιοδικων ειναι πολυ μεγαλες στην Ελλαδα. τωρα βεβαια μπορει να υπαρχει μεγαλη αντοιστιχεια μεταξυ χρηστων pc και mac αλλα ενα περιοδικακι ακομα και σε διμηνη εκδοση πιστευω οτι θα μπορουσε να παει καλα.

 Υπογραφή 

HEAVY METAL:Λατρευω αυτη την μουσικη γιατι ειναι ενα απο τα λιγα πραγματα που μπορουν να με εντυπωσιασουν και να με ξαφνιασουν σε αυτη την ζωη. Καλα αντε και ο mac...

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 01:42 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 5 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  100
Εγγράφθηκε  2008-01-24

Πάντα ένα περιοδικάκι έχει άλλη γλύκα, αλλά πλέον λόγω ίντερνετ παίρνω ένα για υπολογιστές ενώ παλαιότερα έπαιρνα και 2-3 για βιντεοπαιχνίδια. Λόγω ίντερνετ δεν είμαι διατεθημένος να παιρνω 2 περιοδικά υπολογιστών (εκτός και αν έχει κάποιο ένα θέμα ή κάτι άλλο που με ενδιαφέρει). Αν τώρα έβγαινε ένα περιοδικό για mac πολύ μα πολύ δύσκολα θα το αγόραζα. Σε θέματα mac με καλύπτει και αυτό που παίρνω από έντυπο τύπο.

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 01:45 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 6 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  81
Εγγράφθηκε  2008-02-24

σε ποιο περιοδικο αναφερεσαι?

 Υπογραφή 

HEAVY METAL:Λατρευω αυτη την μουσικη γιατι ειναι ενα απο τα λιγα πραγματα που μπορουν να με εντυπωσιασουν και να με ξαφνιασουν σε αυτη την ζωη. Καλα αντε και ο mac...

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 01:46 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 7 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  44
Εγγράφθηκε  2008-03-23
stayros - 13 June 2008 01:32 PM
andreaseto - 13 June 2008 01:18 PM

Από όσο ξέρω όχι. Αλλά να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται δύσκολο να υπάρχει και μάλιστα μου έκανε εντύπωση που υπήρχε πριν από 3 χρόνια. Όσο και να αυξάνονται τωρα οι κάτοχοι mac
η αλήθεια είναι ότι αν έβγαινε ένα νέο περιοδικό (ή αν συνεχίζεται το macland) σίγουρα δε θα είχε πωλήσεις ιδιαίτερες μιας και πλέον υπάρχει το internet και τα forums. Εγώ προσωπικά δε θα το έπαιρνα.
Μου αρκεί ένα περιοδικό υπολογιστών που παίρνω (και συνηθίζει να δίνει και υλικό για mac αλλά και να παρουσιάζει θέματα για mac ή προϊόντα) ώστε να ξέρω τι μου γίνεται γενικώς σε όλη την βιομηχανία και όχι μόνο στον κόσμο του mac.

Οχι νομιζω οτι εισαι λαθος. Μπορει να υπαρχει το ιντερνετ αλλα ειναι αλλη χαρη ενα περιοδικο.Εκτος αυτου το λεσ και εσυ οτι εξακολουθεις να αγοραζεις περιοδικο. Οπως και εγω αλωστε εξακολουθω να αγοραζω περιοδικο για υπολογιστες. Αλωστε οι πωλησεις αυτον των περιοδικων ειναι πολυ μεγαλες στην Ελλαδα. τωρα βεβαια μπορει να υπαρχει μεγαλη αντοιστιχεια μεταξυ χρηστων pc και mac αλλα ενα περιοδικακι ακομα και σε διμηνη εκδοση πιστευω οτι θα μπορουσε να παει καλα.

συνφωνώ μαζί σου,ένα περιοδικό για mac σε 2μηνη έκδοση πιστεύω ότι θα έλεγε πολλά

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 01:52 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 8 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  100
Εγγράφθηκε  2008-01-24
stayros - 13 June 2008 01:45 PM

σε ποιο περιοδικο αναφερεσαι?

Επειδή δε ξέρω αν είναι σωστό να το πω δημόσια (ο Μιχάλης θα μας πει) στο στέλνω σε PM.

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 01:55 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 9 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  44
Εγγράφθηκε  2008-03-23
andreaseto - 13 June 2008 01:52 PM
stayros - 13 June 2008 01:45 PM

σε ποιο περιοδικο αναφερεσαι?

Επειδή δε ξέρω αν είναι σωστό να το πω δημόσια (ο Μιχάλης θα μας πει) στο στέλνω σε PM.

για στύλε και από δω πμ να ξέρουμε please

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 02:08 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 10 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  81
Εγγράφθηκε  2008-02-24
andreaseto - 13 June 2008 01:52 PM
stayros - 13 June 2008 01:45 PM

σε ποιο περιοδικο αναφερεσαι?

Επειδή δε ξέρω αν είναι σωστό να το πω δημόσια (ο Μιχάλης θα μας πει) στο στέλνω σε PM.

Ναι ενταξει το ξερω αυτο και το παιρνω και εγω μερικες φορες αλλα η αναφορα του σε mac ειναι λιγο μικρη για να μας ξεδιψασει

 Υπογραφή 

HEAVY METAL:Λατρευω αυτη την μουσικη γιατι ειναι ενα απο τα λιγα πραγματα που μπορουν να με εντυπωσιασουν και να με ξαφνιασουν σε αυτη την ζωη. Καλα αντε και ο mac...

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 02:18 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 11 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  100
Εγγράφθηκε  2008-01-24

Εμένα για έντυπο τύπο μου είναι μια χαρά και επαρκές. Αν περίμενα από περιοδικό να ενημερωθώ για το Snow Leopard και όλα τα συναφή (στην ώρα τους), σώθηκα…

[ Διορθώθηκε: 13 June 2008 02:59 PM by andreaseto]
Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 13 June 2008 02:23 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 12 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  44
Εγγράφθηκε  2008-03-23
andreaseto - 13 June 2008 02:18 PM

Εμένα για έντυπο τύπο μου είναι μια χαρά και επαρκής. Αν περίμενα από περιοδικό να ενημερωθώ για το Snow Leopard και όλα τα συναφή (στην ώρα τους), σώθηκα…

ευχαριστώ..

Προφίλ