Τι θα γίνει ρε παιδιά μ’ αυτή την ιστορία;
Δημοσιεύθηκε στις: 03 October 2008 09:49 PM   [ Αγνοήστε ]  
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Μηνύματα:  1256
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Εχω αρχίσει και εκνευρίζομαι. Δεν κάνω πλάκα. Και περισσότερο εκνευρίζομαι που πρέπει τελικά ν’ ασχοληθώ με το συγκεκριμένο θέμα, αν και δεν είναι του χαρακτήρος μου τα πάσης φύσεως κουτσομπολιά. Αλλά φτάνει, έλεος! Σε τι αναφέρομαι; Μα στην υγεία του Στήβ Τζόμπς. Εντάξει ρε παιδιά βαρεθήκαμε να διαβάζουμε την φαντασιοπληξία του καθενός κάθε τρείς και λίγο. Λυπηθείτε μας επιτέλους!

Η σταγόνα που ξεχύλισε το ποτήρι είναι η σημερινή φήμη περί (άκουσον, άκουσον) καρδιακής προσβολής! Ακόμη και η μετοχή της Apple παρουσίαζε πτώση μέχρι να βγούν τέλως πάντων οι υπεύθυνοι της εταιρίας και να διαβεβαιώσουν ότι ο άνθρωπος χαίρει άκρας υγείας. Είμαστε καθόλου καλά;

Μετά την εμφάνιση του Στήβ Τζόμπς στο WWDC τον Ιούνιο που παρουσιάσθηκε αδυνατισμένος, οι κασσάνδρες ξεκίνησαν την μπουρδολογία για την υγεία του χριστιανού. Ωχ και θα έχει πάλι καρκίνο, ωχ και γιατί είναι αδύνατος, ωχ και γιατί κάνει δίαιτα μπλά, μπλά, μπλά και κολοκύθια τούμπανο. Μέχρι που αναγκάστηκε ο Στήβ στο πρόσφατο event να βγάλει quote στο keynote, ότι οι αναφορές στην υγεία του είναι υπερβολές. Και τώρα δεν έχουμε με τι άλλο να ασχοληθούμε, τον βγάλαμε και πεθαμένο.

Αυτό που με ενοχλεί δεν είναι που ορισμένοι ανεγκέφαλοι ή μη, βγάζουν τις φήμες για την υγεία του Στήβ Τζόμπς. Δεν αποκλείεται άλλωστε να αποσκοπούν σε συγκεκριμένα οφέλη και γιατί όχι, να εξυπηρετούν χρηματιστηριακά παιχνίδια. Μετοχή της Apple είναι αυτή. Κάτσε ντέ. Με ενοχλεί όμως η αναμετάδοση αυτών των εφυολογημάτων από την μπλογκόσφαιρα. Προσωπικά στο MacLife.gr αρνούμαι πεισματικά να δημοσιεύσω τέτοιες μπούρδες κάθε φορά. Θεωρώ ότι η προσωπική ζωή του καθενός, αφορά μόνο τον ίδιο και κανέναν άλλο. Πολύ περισσότερο όλους εμάς τους Apple users.

Λυπάμαι που έπρεπε να μιλήσω για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά μπούχτισα στην κοτσάνα. Κάπου έπρεπε να τα πώ για να ξεσκάσω κι εγώ. Αντε μη τα πάρω!

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ