5 of 5
5
Αγορά Ipod Touch
Δημοσιεύθηκε στις: 20 February 2008 08:28 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 61 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  836
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Ααααα σόρυ.... το πήρα όλο μαζί λόγω κεκτημένης ταχύτητας… tongue laugh

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω πως δεν υπάρχει τρόπος να διαβάσεις pdf με το iPod touch. Τουλάχιστον σε μη σπασμένο iPod.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 22 February 2008 11:40 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 62 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  2
Εγγράφθηκε  2008-02-22

Γειά σας και από ΄μένα!
Ερώτηση:1.Θα είναι δύσκολο να βάλω άλλες εφαρμογές (π.χ.παιχνίδια) εκτός των ήδη εγκατεστημένων?Και από euro υπάρχει τπτ τζαμπέ?
2.Τι είναι ακριβώς το jailbreak (ή κάπως έτσι)?

 Υπογραφή 
Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 23 February 2008 01:12 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 63 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  836
Εγγράφθηκε  2007-02-02

1. Επίσημα (δηλ. με τις ευλογίες της Apple) δεν μπορείς να εγκαταστήσεις άλλες εφαρμογές εκτός από αυτές που έχει ήδη το iPod touch. Σύντομα αναμένεται να κυκλοφορήσει το SDK για τα iPhone/iPod touch το οποίο στο άμεσο μέλλον θα μας παρέχει αυτή την δυνατότητα.

2. Μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές τρίτων στο iPod touch αφού το χακέψεις με το Jailbreak αλλά αυτό σημαίνει πως αφενός “παίζεις” με το λειτουργικό του iPod touch (με ότι αυτό σημαίνει) και αφετέρου ότι σε επόμενες αναβαθμίσεις του λογισμικού του πχ. 1.1.4, θα χάσεις ότι έκανες μέχρι τότε.

Προσωπικά θα σου συνιστούσα να αναμένεις την διάθεση του SDK το οποίο θα μας παρέχει την δυνατότητα να εγκαταστήσουμε εφαρμογές τρίτων στην συσκευή. Από κεί και πέρα αν θέλεις οπωσδήποτε να βάλεις εφαρμογές στο iPod touch σου το χάκινγκ του λογισμικού είναι μονόδρομος. Επειδή στο MacLife είμαστε αντίθετοι με αυτή την πρακτική, μπορείς να βρείς πολλά στοιχεία με μια αναζήτηση στο Google.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 23 February 2008 02:47 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 64 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  2
Εγγράφθηκε  2008-02-22

THANKS A LOT!!!!Είστε το μόνο Forum που μου απάντησε!
grin

 Υπογραφή 
Προφίλ
 
 
   
5 of 5
5