Format σε iPod Touch
Δημοσιεύθηκε στις: 23 December 2007 11:04 PM   [ Αγνοήστε ]  
Newbie
Rank
Μηνύματα:  27
Εγγράφθηκε  2007-12-14

-Λόγω των ημερών - γιορτών αφού πήρα δώρα για τους γνωστούς μου, είπα να χαρίσω και στον εαυτό μου ένα iPod Touch των 8GB, καθώς η αναμονή μου για ένα ‘νόμιμο’ iPhone έχει πλέον εξαντληθεί.  Aπό τις αρχές της άνοιξης ακούμε ότι αναμένεται προσεχώς στη χώρα μας το τηλεφωνάκι και ακόμη τίποτα. Ελπίζω στα επόμενα χριστούγεννα να είναι στις βιτρίνες των ελληνικών καταστημάτων grin , σίγουρα βελτιωμένο. Το iPod Touch είναι το τέταρτο κατά σειρά iPod που παίρνω (mini, photo, video) και ένας λόγος που δεν το αποχωρίζομαι είναι ότι τα χρησιμοποιώ και στην γυμναστική-τζόγκιν και προπαντώς στο αυτοκίνητο, έχοντας όλη μου τη μουσική μαζί μου, απαλλαγμένος από αναζήτηση σκόρπιών-χαμένων cd. Μόλις το άνοιξα και οι πρώτες εντυπώσεις μου......απλά ΥΠΕΡΟΧΟ, όπως κάθε άλλο δημιούργημα της Apple. Το ερώτημα μου είναι το εξής :

Ισχύει όπως στις παλιότερες εκδόσεις, εάν φορμαριστεί το touch σε windows (συγνώμη για τις κακές λέξεις), μπορεί να τρέξει έπειτα και σε Μac ?.
Γιατί απ΄όσο γνωρίζω εάν αρχικά φορμαριστεί o σκληρός ενός ipod σε Mac δεν μπορεί μετά να συνδεθεί σε pc, παρά μόνο εάν γίνει εκ νέου format σε pc.

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 24 December 2007 05:38 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  612
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Και πολύ σωστά τα λές αφού το iPod touch δεν αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα. Αν κατάλαβα καλά αναφέρεσαι στην χρήση του touch ώς σκληρό, γιατί ούτως ή άλλως δεν θα σε αφήσει να συνδεθείς σε διαφορετική iTunes βιβλιοθήκη από αυτή που το συγχρονίζεις.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ