Αγορά macmini: τώρα ή να περιμένω ακόμα λίγο
Δημοσιεύθηκε στις: 28 December 2007 08:51 PM   [ Αγνοήστε ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  28
Εγγράφθηκε  2007-09-15

Λοιπών αποφάσισα να φύγω από τα x86 mac μου και να πάω σε ένα καθαρό mac.
Σκέπτομαι λοιπών για ένα mac mini και ερωτώ :

-Να το πάρω τώρα ή να περιμένω να περάσει ο καινούριος χρόνος, τι με συμφέρει ;;;

-Κατέληξα σε mac mini για του απλούστερους λόγους, έλλειψη χώρου και χρημάτων και θέλω να ρωτήσω μετά από μερικά χρόνια θα είναι ακόμα αξιόπιστο; θα γίνετε καμία αναβάθμιση; (έχω δει πολλά βίντεο στο youtube)ή θα έχω ένα mac χαμηλών επιδόσεων χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι για αυτό ;

-Θα το συνδέσω με την οθόνη του pc μου, υπάρχει τίποτα έτσι ώστε να μην χρειάζεται να αλλάζω καλώδια κάθε φορά που θέλω να χρησιμοποιήσω το pc μου;;;

Σας ευχαριστώ

 Υπογραφή 
Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 30 December 2007 11:47 AM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  836
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Δεν πιστεύω πως θα αλλάξει κάτι στο κομμάτι Mac mini εντός του Ιανουαρίου, εκτός κι αν ο Στήβ μας επιφυλάσσει καμμιά έκπληξη στην MacWorld Expo. Το Mac mini είναι μια πολύ καλή επιλογή για το πρώτο σου Mac αν μάλιστα το κόστος είναι καθοριστικός παράγων. Δεν θα το χαρακτήριζα χαμηλών επιδόσεων, μια χαρά είναι για το μέσο χρήστη αν κι αυτό βέβαια εξαρτάται κι από την δουλειά που το θέλεις. Αξιόπιστο είναι ούτως ή άλλως και θα σε συντροφεύσει αρκετό καιρό. Εγώ ας πούμε έχω ένα Mac mini G4 και τρέχει Leopard μια χαρά.

Τώρα αν θέλεις να είσαι σίγουρος μπορείς να περιμένεις μέχρι την MacWorld Expo αλλά δεν έχει ακουστεί κάτι περί Mac mini.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 31 December 2007 03:37 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  28
Εγγράφθηκε  2007-09-15

Εγώ ασχολούμαι κυρίως με γραφιστική, δεν νομίζω να έχω κάποιο πρόβλημα ...

 Υπογραφή 
Προφίλ