Αγορα MACBOOK PRO 15.4"/2.2 GHz
Δημοσιεύθηκε στις: 02 April 2008 11:31 AM   [ Αγνοήστε ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  2
Εγγράφθηκε  2008-04-02

Καλησπερα αποφασισα να αγορασω το πρωτο μου μακ λαπτοπ το MACBOOK PRO 15.4"/2.2 GHz. Ωσ εδω ολα καλα. Και στα δυο καταστηματα που εχω κοιταξει η εκδοση του λειτουργικου συστηματος ειναι η Mac OS X 10.4 “Tiger”. Η απορια μου ειναι αν θα μπορεσω να κανω ανανεωση αυτης της εκδοσης σε λεοπαρντ μεσω του σαιτ της apple η πρεπει να αγορασω το λογισμικο λεοπαρντ. ευχαριστω

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 02 April 2008 03:00 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  897
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Καλώς όρισες!

Θα σου έλεγα πως καλό είναι να αγοράσεις τον φορητό που θέλεις με το Mac OS X Leopard. Το λειτουργικό διατίθεται στην αγορά από τον περασμένο Οκτώβριο και είναι υποχρεωμένοι να στο δώσουν είτε προεγκατεστημένο, (παρέχεται κανονικά στην συσκευασία) ή χώρια. Μην δεχθείς να το πάρεις χωρίς το Mac OS X Leopard.

Από κεί και πέρα αν το αγοράσεις τελικά με Tiger έχεις την δυνατότητα της αναβάθμισης από τον Ελλην VAD δηλ. την Rainbow με κάποιο μικρό αντίτιμο αν θυμάμαι καλά.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 02 April 2008 07:07 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  2
Εγγράφθηκε  2008-04-02

Παντος η κατασταση στην Ελλαδα ειναι γενικως απαραδεκτη σε σχεση με τα προιοντα της apple!Κάποιες εταιρίες σου πλασάρουν παλαιοτέρα λογισμικά ενώ άλλες σε βάζουν στην διαδικασία να παραγγέλλεις προϊόντα της apple χωρίς να έχουν αποθέματα μπαίνοντας σε αναμονή για αρκετό χρονικό διάστημα. Τέλος όσο αφόρα την αντιπροσωπεία της apple στην Ελλάδα μονό ποινικό μητρώο δεν μου έχουν ζητήσει για να παραγγείλω ένα προϊόν! Απλά έλεος!

Προφίλ