Χαμηλές τιμές για το iPhone 2ης γενιάς
Δημοσιεύθηκε στις: 09 June 2008 11:21 AM   [ Αγνοήστε ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  836
Εγγράφθηκε  2007-02-02

H USA Today σε σχετικό άρθρο της για το αναμενόμενο iPhone 2ης γενιάς αναφέρει ότι η τιμή που πρόκειται να διατεθεί θα διαμορφωθεί στα $199. Οι πηγές τους αρνήθηκαν να δώσουν τα ονόματά τους αφού η Apple και η AT&T;δεν έχουν εξουσιοδοτήσει κανέναν για να προβεί σε τέτοιες ανακοινώσεις. Οι φήμες για χαμηλές τιμές στις οποίες θα πωλείται το iPhone κυκλοφορούν εδώ και αρκετό καιρό και USA Today έρχεται απλά να τις επιβεβαιώσει.

Να θυμίσουμε επίσης ότι οι φήμες αναφέρουν πως η Apple θα εξουσιοδοτήσει τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας, προκειμένου να προσφέρουν την συσκευή σε ακόμη χαμηλότερες τιμές ανάλογα με τα πακέτα προσφοράς.

Μην ξεχάσετε να μας συντονισθείτε σήμερα στο MacLife live! στις 8 το βράδυ προκειμένου να παρακολουθήσετε ζωντανά την αναμετάδοση του keynote.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 09 June 2008 12:44 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  33
Εγγράφθηκε  2008-04-02

Και εγώ κάνω την εξής ερώτηση, οι χαμηλές τιμές θα ισχύουν μόνο για την Αμερική ή και για τον υπόλοιπο κόσμο γιατί δεν νομίζω η vodafone να έχει χαμηλή τιμή ιδικά στην Ελλάδα

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 09 June 2008 12:50 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  836
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Υποθέτω πως αν πράγματι οι τιμές μειωθούν στις ΗΠΑ, θα πρέπει να περιμένουμε κάτι ανάλογο στην Ευρώπη και κατά συνέπεια και στην χώρα μας. Σημασία δεν έχει τι λέει η Vodafone για το θέμα αλλά τι θα πεί η Apple.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 09 June 2008 12:53 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 3 ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  33
Εγγράφθηκε  2008-04-02

Καλάαα άσε να έχω τις επιφυλάξεις μου

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 09 June 2008 01:17 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 4 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRank
Μηνύματα:  836
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Δεν έχεις κι άδικο. Από τους Ελληνες όλα μπορεί να τα περιμένεις.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 10 June 2008 02:16 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 5 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  8
Εγγράφθηκε  2008-06-09
Μιχάλης Σ. - 09 June 2008 01:17 PM

Δεν έχεις κι άδικο. Από τους Ελληνες όλα μπορεί να τα περιμένεις.

Το είπες όσο πιο σωστά γίνεται.... whistle

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 10 June 2008 06:27 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 6 ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  21
Εγγράφθηκε  2007-12-24

Αν προσέξατε τι ειπώθηκε στη Macworld ο Steve είπε ότι η τιμή των 199$ θα ισχύσει worldwide οπότε παντού άρα και στην Ελλάδα.Το θέμα δεν είναι αν θα κάνει 200ευρώ στη χώρα μας και μη χαιρόμαστε.Αν ισχύσει ότι και στην Αμερική δηλαδή 2ετές συμβόλαιο και 40-50$ το μήνα τότε με έναν υπολογισμό η αξία της συσκευής βγαίνει περίπου 1160ευρώ.

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 10 June 2008 09:16 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 7 ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  1
Εγγράφθηκε  2008-06-09

Οντως η τιμή που φθανει το iphone 3G στα 2 χρονια καπου στα 1100 ειναι αλλα συνυπολογιστε οτι θα χουμε σιγουρα καλυτερα data plans βαση της ανακοινωσης στο http://www.vodafone.com οποτε κατι ειναι κι αυτο σε σχεση με τα μεχρι τωρα δεδομενα. Πιστευω πως ειμαι απο τουσ πιο τυχερους που εχω επιδοτιση μεσα στο καλοκαιρι κανα 200-250 euro οποτε δεν με απασχολει σε τι τιμη θα δινετε η συσκευη σκετη. Πανω απο 500 δεν προκειται να δινεται με τιποτα...τουλαχιστον ετσι θελω να ελπιζω. Επισης αξιζει να δειτε αυτο: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=3394 Αφορα εγγυηση,service,ξεκλειδωμα και οτι αλλο μπορει να σας απασχολει. Τελος η γνωμη μου για το νεο iphone ειναι η εξης: Σιγουρα περιμενα τα ιδια extra που περιμενατε και σεις(που για αλλες συσκευες ειναι standard) δλδ video capture, copy paste(δεν ειναι standard αλλα ειναι χρησιμο στο Iphone) κ.α αλλα στην τιμη που διατιθεται και το καταπληκτικο interface που διαθετει θα το παρω κατα πασα πιθανοτητα.Απλα με στεναχωρησε...αλλα δεν με εξεπληξε γνωριζοντας καλα την πολιτικη της APPLE το οτι δεν υποστηριζει ουτε αυτο το μοντελο file sharing μεσω BT...κατι που πολυ πιθανον δεν θα το δουμε ουτε στο 10ο μοντελο.

Προφίλ