Βοήθεια.Νέος στον χώρο
Δημοσιεύθηκε στις: 25 June 2008 12:10 AM   [ Αγνοήστε ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  2
Εγγράφθηκε  2008-06-22

Παιδία καλως σας βρήκα .έιμαι νέος στον χώρο των mac και θέλω μια μικρή βοηθεία αν μπορείτε να μου την δώσετε.Εχώ παραγγείλει απο ένα eshop ένα imac και θέλω να ξέρω αν υα μπορώ να γράφω ελληνικα ,γιατί καπου δίαβασα οτί πρέπει να εγαταστήσεις κάτι εξτρα για να μπορέις να γράφεις ελληνικά..αληθέυει αυτο?σας παραέθέτω πιο κάτω το link του προιόντος να μου πειτε και σεις αν έιναι καλή αγορά
http://www.ipelagos.com/pd-apple-imac-desktop-with-20-display-mb323lla-24-ghz-intel-core-2-duo-4-gb-ram-250-gb-hard-drive-dvdcd-superdrive.cfm

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 25 June 2008 01:28 AM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  114
Εγγράφθηκε  2008-02-24

οχι δεν χρειαζεται να εγκαταστησεις τιποτα εξτρα. Θα γραφεις μια χαρα Ελληνικα. Το εξτρα που σου ειπανε ειναι ενα cd(gr update) που θα βρεις μεσα στην συσκευασια (σε μηχανηματα που ειναι αγορασμενα απο ελλαδα) και αυτο που κανει ειναι να σου μεταφραζει το μενου στα Ελληνικα, αλλα δυστηχως εχουν παρατηρηθει αρκετα προβληματα με καποιες εφαρμογες αλλα και ειδικοτερα μετα απο καποια update και για αυτο και δεν το εγκαθιστα σχεδον κανενας, και πιστεψε μας δεν χρειαζετε.
Απο οτι ειδα πηρες το βασικο μοντελο απο τους δυο εικοσαρηδες αλλα ειδα οτι του εχουν βαλει τεσσαρα μνημη. Σε ευρω απο οτι ειδα βγαινει γυρω 960. Αν λοιπον σκεφτουμε οτι στην Ελλαδα κανει 1072ευρω και με 1 γκιγκα μνημη, τοτε εισαι μια χαρα.
Το site αυτο δεν το γνωριζω αλλα ελπιζω να ειχες κανει καποια ερευνα για το αν ειναι αξιοπιστο.
κατα τα αλλα σου ευχομαι γρηγορα να τον εχεις κοντα σου και ειμαι σιγουρος οτι θα τον χαρεις οσο τιποτα αλλο…

 Υπογραφή 

HEAVY METAL:Λατρευω αυτη την μουσικη γιατι ειναι ενα απο τα λιγα πραγματα που μπορουν να με εντυπωσιασουν και να με ξαφνιασουν σε αυτη την ζωη. Καλα αντε και ο mac...

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 25 June 2008 12:54 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
New MacLifer
Rank
Μηνύματα:  2
Εγγράφθηκε  2008-06-22

το site είνα το δημοφιλέστερο στην Κύπρο.

Προφίλ