spell check gia Word 2008 for MAc
Δημοσιεύθηκε στις: 26 September 2008 06:58 PM   [ Αγνοήστε ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  9
Εγγράφθηκε  2008-04-23

Γειά σας!
Μήπως μπορείτε να μου πέιτε πως μπορώ να εγκαταστήσω στον mac μου διορθωτή για τα ελληνικά? Εψαξα για greek proofing tools που λέει στη βοήθεια οτι χρειάζεται, αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό με το office 2008. Δεν ξέρω και πολύ καλά είναι η αλήθεια...τώρα προσπαθώ και με τα mac να καταλάβω τι γίνεται...Ενδέχεται να φταίει το οτι το office δεν είναι πρωτότυπο?? Υπάρχει κάποιο site απ’οπου θα μπορούσα να κατεβάσω αυτή την εφαρμογή?

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια,

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 26 September 2008 07:15 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 1 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Μηνύματα:  1255
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Δές εδώ.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 26 September 2008 07:24 PM   [ Αγνοήστε ]   [ # 2 ]  
Jr. MacLifer
Avatar
RankRank
Μηνύματα:  219
Εγγράφθηκε  2008-02-24
diamond - 26 September 2008 06:58 PM

Γειά σας!
Μήπως μπορείτε να μου πέιτε πως μπορώ να εγκαταστήσω στον mac μου διορθωτή για τα ελληνικά? Εψαξα για greek proofing tools που λέει στη βοήθεια οτι χρειάζεται, αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό με το office 2008. Δεν ξέρω και πολύ καλά είναι η αλήθεια...τώρα προσπαθώ και με τα mac να καταλάβω τι γίνεται...Ενδέχεται να φταίει το οτι το office δεν είναι πρωτότυπο?? Υπάρχει κάποιο site απ’οπου θα μπορούσα να κατεβάσω αυτή την εφαρμογή?

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια,

βρε βρε σαν τα χιονια? Εσενα να πω την αληθεια δεν περιμενα να σε ξαναδω. Ελπιζω να τα πηγαινεις καλυτερα με τον mac σου wink

 Υπογραφή 

HEAVY METAL:Λατρευω αυτη την μουσικη γιατι ειναι ενα απο τα λιγα πραγματα που μπορουν να με εντυπωσιασουν και να με ξαφνιασουν σε αυτη την ζωη. Καλα αντε και ο mac...

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 27 September 2008 10:01 AM   [ Αγνοήστε ]   [ # 3 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  9
Εγγράφθηκε  2008-04-23

δεν θα το έλεγα...αλλά τουλάχιστον δεν θέλω και να τον πουλήσω...έχω αρχίσει να ψιλοδουλέυω με το office κι’έτσι κάτι πάει κι έρχεται..αλλά μην φανταστείς οτι το παίζω και στα δάκτυλα..έχει χάρη που είναι τόσο κομψός και χωράει σε όλες μου τις τσάντες..

μιας και είστε όλοι εδώ, μπορώ να βρώ κάπου ένα αρχείο που να έχει συγκεντρωμένες τις περισσότερες συντομεύσεις?

ευχαριστώ πολύ!

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 27 September 2008 10:20 AM   [ Αγνοήστε ]   [ # 4 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Μηνύματα:  1255
Εγγράφθηκε  2007-02-02
diamond - 27 September 2008 10:01 AM

μιας και είστε όλοι εδώ, μπορώ να βρώ κάπου ένα αρχείο που να έχει συγκεντρωμένες τις περισσότερες συντομεύσεις?

Αρχείο με συντομεύσεις; confuzed

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 27 September 2008 11:12 AM   [ Αγνοήστε ]   [ # 5 ]  
New MacLifer
Avatar
Rank
Μηνύματα:  9
Εγγράφθηκε  2008-04-23

τιιι??? δεν υπάρχει κάτι τέτοιο?
εννοώ να είναι κάπου συγκεντρωμένες οι συντομεύσεις (command +..) για διάφορες λειτουργίες...μου φαίνεται πώς έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο..
όχι???

Προφίλ
 
 
Δημοσιεύθηκε στις: 27 September 2008 11:24 AM   [ Αγνοήστε ]   [ # 6 ]  
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Μηνύματα:  1255
Εγγράφθηκε  2007-02-02

Τώρα που το διευκρίνησες φυσικά και υπάρχει. Τα γενικά βρίσκονται εδώ. Από κεί και πέρα σε κάθε πρόγραμμα που χρησιμοποιείς αρκεί να ανοίξεις το μενού για να δείς shortcuts για κάθε λειτουργία.

 Υπογραφή 

“Φασούλι το φασούλι, δεν γίνονται περιουσίες, γίνονται φασολάδες!”

Προφίλ